Начало Вход Регистрация en de es it   

Начало • Форуми • Галерия • На Пазар • Статии • Downloads • Чат • Връзки • Търсене • Помощ
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 5 от 19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Следваща
Димитровградският пазар - плюсове и минуси. [Свали темата]
Автор Съобщение

Отговорете с цитат Свали мнението
Мнение Re: Димитровградският пазар - плюсове и минуси. 

кмета Стефан Димитров със свитата му от съветници, на практика искат да унищожат пазара, който е жизненоважен за нашия град.
А какво прави гражданското общество в Димитровград ?
спи ли ? Май всички мълчат срещу развалянето на готовите действащи неща ?

Офлайн Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Isyankar написа: [Виж Мнението]
Пазари ще има и през 22ри век. Защото пазари има и в Европа - само някои селяни дето не са излизали навън не го знаят и все ги е срам от балканския си произход и всичко ги комплексира. Пазари ще има още 1000 години по тези земи. А панталоните дето ги продават в София по 30 лв в магазините - масово ги шият в Хасково и ги продават на пазара по 10 лв. Не знам какви са тези сравнения с магазините. Пазара печели от търговията на едро - вас, ако ви е гнус - не стъпвайте там. Има си търговци достатъчно за на едро, които в Пловдив или София да ви продадат същата стока за 2-3 пъти повече и вие после тука да се фукате на комшиите колко скъпа и луксозна стока сте си купили, а не пазарските от Димитровград.

Само да ви напомня, че в Западна Европа като изключим скъпия марков текстил - на практика масов текстил какъвто се шие на Балканите, Турция, Китай - няма ! Тъй, че всичко, което не е някоя световна марка (а вярвам, че димитровградчани не ходят всеки ден със луксозни маркови дрехи, освен, ако съвсем не го избиват на комплекси) е всъщност с произход Балканите или още по на изток.

А пък като искате пробни-мробни - сега нали направиха магазини - да ви е красиво - да не е пазар, че ви е срам - срам ви е от произхода и културата ви, ама нищо - на ви бутици с пробни - на ви и по-високи цени на стоките ... тия наеми как мислите, че се плащат...

Понякога съжалявам, че имам съграждани с твърде ограничено мислене...

А на тия дето затварят пазара щото им бил грозен, Неохим и Вулкан щото тровели - ако искате да затворим целия град ... Който не му харесва - да отива в София или където си иска ... Това е Димитровград - Пазар, Пайнер, Неохим и т.н. Който го е срам - да не ни натоварва с комплексите си.

Омръзна ми непрекъснато да слушам отрицателни крайни мнения точно от димитровградчани за пазара ... Просто е нелепо ...

Тук просто има няколко души, които не просто казват отрицателни неща за пазара - а направо твърдо настояват да се махал, щото бил неевропейски (едва ли са били много по Европа - щото какви пазари има в центъра на някои столици...)...

За мен е много по-неевропейско като сляза от влака в Димитровград и през зимата да ми мирише на канцерогенен пушек от дърва, вългища, боклуци и какво ли не ... Това не е ли ориенталско ? Да забраним и това ?

Изобщо нещо разрешено ще има ли в този град - щото на мен всичко ми мирише на Ориент (сигурно е от географската ширина), ама хич не ми пречи - ако ми пречеше щях да си остана в чужбините където съм бил и където беше много европейско и лъскаво...

Ти явно си много запознат, защото си обиколил целият свят и знаеш навсякъде какво е. Добре съгласна съм нека си остане пазара, но всичките раждясали маси да се превърнат в малки, спретнати и хубави магазинчета (както е в другите страни и градове). Много ясно, че в някой малък и западнал град в другите страни ще има подобни пазари като нашият затова няма какво да спорим, но като толкова много знаеш да си видял някъде по столиците и средните дори и малки градове на Европа подобно нещо? - Не, сигурно и няма и да видиш, защото всеки нормален човек се мъчи да подобри нещо, а не като циганите да не си плащаш тока ама да гледаш сателитна телевизия.

Офлайн Вижте профила на потребителя View user's personal gallery Изпратете лично съобщение

varki написа: [Виж Мнението]
Isyankar написа: [Виж Мнението]
Пазари ще има и през 22ри век. Защото пазари има и в Европа - само някои селяни дето не са излизали навън не го знаят и все ги е срам от балканския си произход и всичко ги комплексира. Пазари ще има още 1000 години по тези земи. А панталоните дето ги продават в София по 30 лв в магазините - масово ги шият в Хасково и ги продават на пазара по 10 лв. Не знам какви са тези сравнения с магазините. Пазара печели от търговията на едро - вас, ако ви е гнус - не стъпвайте там. Има си търговци достатъчно за на едро, които в Пловдив или София да ви продадат същата стока за 2-3 пъти повече и вие после тука да се фукате на комшиите колко скъпа и луксозна стока сте си купили, а не пазарските от Димитровград.

Само да ви напомня, че в Западна Европа като изключим скъпия марков текстил - на практика масов текстил какъвто се шие на Балканите, Турция, Китай - няма ! Тъй, че всичко, което не е някоя световна марка (а вярвам, че димитровградчани не ходят всеки ден със луксозни маркови дрехи, освен, ако съвсем не го избиват на комплекси) е всъщност с произход Балканите или още по на изток.

А пък като искате пробни-мробни - сега нали направиха магазини - да ви е красиво - да не е пазар, че ви е срам - срам ви е от произхода и културата ви, ама нищо - на ви бутици с пробни - на ви и по-високи цени на стоките ... тия наеми как мислите, че се плащат...

Понякога съжалявам, че имам съграждани с твърде ограничено мислене...

А на тия дето затварят пазара щото им бил грозен, Неохим и Вулкан щото тровели - ако искате да затворим целия град ... Който не му харесва - да отива в София или където си иска ... Това е Димитровград - Пазар, Пайнер, Неохим и т.н. Който го е срам - да не ни натоварва с комплексите си.

Омръзна ми непрекъснато да слушам отрицателни крайни мнения точно от димитровградчани за пазара ... Просто е нелепо ...

Тук просто има няколко души, които не просто казват отрицателни неща за пазара - а направо твърдо настояват да се махал, щото бил неевропейски (едва ли са били много по Европа - щото какви пазари има в центъра на някои столици...)...

За мен е много по-неевропейско като сляза от влака в Димитровград и през зимата да ми мирише на канцерогенен пушек от дърва, вългища, боклуци и какво ли не ... Това не е ли ориенталско ? Да забраним и това ?

Изобщо нещо разрешено ще има ли в този град - щото на мен всичко ми мирише на Ориент (сигурно е от географската ширина), ама хич не ми пречи - ако ми пречеше щях да си остана в чужбините където съм бил и където беше много европейско и лъскаво...

Ти явно си много запознат, защото си обиколил целият свят и знаеш навсякъде какво е. Добре съгласна съм нека си остане пазара, но всичките раждясали маси да се превърнат в малки, спретнати и хубави магазинчета (както е в другите страни и градове). Много ясно, че в някой малък и западнал град в другите страни ще има подобни пазари като нашият затова няма какво да спорим, но като толкова много знаеш да си видял някъде по столиците и средните дори и малки градове на Европа подобно нещо? - Не, сигурно и няма и да видиш, защото всеки нормален човек се мъчи да подобри нещо, а не като циганите да не си плащаш тока ама да гледаш сателитна телевизия.

Колкото по-ръждясали са масите - толкова по-евтина ще е стоката на пазара. Това е предимството на откритите пазари ... когато стане лукозен тип МОЛ и наемите са като в МОЛ - тогава няма да ги има тези евтини стоки ... и пазара няма да го има ... има стотиците шивашки цехове в общината и областта няма да ги има...и рекордно ниската за югоизточна България безработица за Димитровградска община (4%) няма да я има .... и много други неща няма да ги има.... Тъй, че който иска лъскаво - да ходи в МОЛ-а ...

Впрочем не знам къде ги има тия ръждясали маси...вече почти всичко е подменено ... Естествено няма да стане МОЛ и няма да има ескалатори на пазара или нещо подобно ...

Миналата година ходих до Аугсбург на гости при едни сватчета. Та няколко дена в седмицата хорицата там имат обичая да си изкарват непотребните неща на походни масички на един площад и в един подземен гараж до центъра на града. Не е толкова голямо колкото нашия пазар ама за сметка на това е също толкова мизерно. И мекици има даже. И голяма блъсканица. И да не приказваме, че всичко е 2-3-5 употреба. Само дето кал нямаше. На мен Пазара също не ми харесва в сегашния си вид, но за това хората които продават там нямат никаква вина. Дори и на сегашното си място можеше да има по-добър вид. Само дето ръководството на пазара (старо, ново и бъдещо) си гледа интереса и собствения джоб и ИЗНАСИЛВА финансово за собствена облага хората мръзнещи 3 дена в седмицата зимата и умиращи от жега 3 дена седмично лятото. И каквото и да правиш на обекта си (масата) на пазара има ТАКСА за всичко и наши хора, които да го свършат. За човек който работи в офис, банка или в държавна службица на заплатка тези неща са много далечни и за тях ще кажа - стойте си под климатиците на топло и си пийте кафенцата от кафемашинките и оставете хората да живеят и работят. Те вина нямат. Те нито са измислили пазара да е в петък вечерта, вместо да си седят вкъщи пред телевизора на топло като бели хора, нито са измислили квартал Каменец да се превръща в паркинг. Който мисли, че е лесно работиш на пазара, да слага 3 чифта анцунга и 5 чифта блузи и да отива да поседи няколко часа на -17. Ама когато семейството те чака вкъщи да снесеш нещо нямаш избор.

Ама за мизерията на пазара вина имат и управляващите, защото никой от тях не може (или не иска) да даде някакви гаранции за бъдещето на този пазар. Та кой луд тогава се очаква да налива пари в облагородяването на обекта си, когато не знае дали утре няма да му връчат заповед за закриване. Аз по тази причина и съм замразил всякакви подобрения още с идването на власт на Стефан Димитров. Все още стоят материалите ми купени и не монтирани. За да стане пазара това каквото се очаква, трябва ясна концепция за бъдещето му. Трябва някой компетентен да ти даде гаранции, че в близките 10 години поне няма да те местят, затварят или забраняват да упражняваш дейността си, за да можеш да теглиш заем и да изградиш обект в който на клиентите ще им е приятно да влезнат. И на теб да работиш. И то писмени гаранции, които да издържат в съда. Защо дългоочакваните западни инвестиции се бавят? Ами явно на инвеститорите не им харесва това, което срещат тук. Всеки чиновник от когото зависи нещо и веднага започва да ти взема мярка какво може да изкара от теб. Че те по-големи търговци от нас, бе!
 Между другото да зарадвам колегите, които остават: кмета каза, че наемите са все още твърде ниски. Така че запрятайте се! Колкото по-малко оставате, толкова данъчната тежест ще расте за да можете да изхранвате бюрократичния апарат. Това са около 80 фирми по-малко, повечето от които плащат данъците си в тази община, които най-вероятно ще се закрият, ако това са им единствените търговски обекти. Следователно този дефицит трябва да се покрие от някъде. Местните данъци и такси?    :rolleyes:  
Майтапя се, бе! Неохим.    :lol:

Офлайн Вижте профила на потребителя View user's personal gallery Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Имайки предвид световната кризисна 2009та година - най-логично би било да има облекчения и спад в наемите .... Но Димитров едва ли го има това на предвид...

Но според мен никой няма да чака да се откажат всички от пазара и тогава да осъзнае, че са високи наемите ... Ако започне да има сериозен отлив - сами ще свалят...факта, че не го правят до момента сочи обратното...

Точно съгласен съм с Isyankar. Ориента е голяма част от това което ме влече към Дг.
Нямали достатъчно спретнати магазинчета в Хасково?
Пазара заедно с цигани, раждясали маси и каквото ли да е, е едно от нещата което прави Дг. по-различно градче от това което го има на всякаде. Незатваряйте пазара, защото той е част от културата на града.  
Гордеете се от това което имате и се стремете да го съхраните, защото колкото повече подражавате на това което е в Америка, Англия ... толкова по-объркани вие ставате и по-смешни и патетични им се виждате. Това ви го казвам от лично преживяване като се върнах в Дг.

Вярвайте ми като ви кажа че шопинг културата - и формалнустите които идват с нея - в по-бугатите страни която ви омаява по телевизиата води до най-простия, невълнуващ и скучен живот който един може да си представи :!:

Офлайн Вижте профила на потребителя View user's personal gallery Изпратете лично съобщение

Само ще ви кажа, че не може да си представите в центъра на столицата на най-развитата страна в Европа - Ирладния, в град Дълбин на най-централния булевард има пазар за зеленчуци, а и не само, който е на едни стари маси и една ужасна мръсотия, а след пазар даже никой не почиства ! Не разбирам кои са тия хора дето постоянно ни убеждават, че не било европейско да има пазари, а било европейско да има молове и хипермаркети - може би такива хора работят за чужди търговрски вериги и не милеят за родния бизнес...друго яче не виждам нещата...

Нищо не пречи в Димтировград и Мол да си има, и Хипермаркети и Пазар. Не виждам какво толкова ги е срам някой от пазара и не им харесва като всяка седмица го обикалят маса по маса, като, че ли насила ги кара някой да обикалят "ръждясалите маси" ...

Приходите от пазара отиват директно в държавния бюджет, а от там решават колко ще идат в наща община, така, че общинската управа и да иска не може да прибере нищо от пазара. Поразпитайте и ще видите че е така!

Офлайн Вижте профила на потребителя View user's personal gallery Изпратете лично съобщение MSN Live Skype

Приходите от наемите на масите не мисля, че отиват в държавния бюджет........В Държавния бюджет отиват приходите от Неохим, който иначе нас трови....

Покажи мнения от преди:
Създайте нова тема  Напишете отговор   Страница 5 от 19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Следваща

Потребители разглеждащи тази тема: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 0 Гости
Регистрирани потребители: Нула

Permissions List
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не Можете да прикачвате файлове
не Можете да сваляте прикачени файлове
Не Можете да пускате събития в календара

2006-2012 dimitrovgrad4U.com  •  Powered by Icy Phoenix based on phpBB  •  Protection by cback  •  Design: phpBBStyles.com  •  Logo: 2miniml
Връзка с нас  |  Подкрепете ни  |  За нас  |  Възможности за Реклама  |  Site Art  |  Условия за Ползване  |   RSS  |  Олекотена версия