Начало Вход Регистрация en de es it   

Начало • Форуми • Галерия • На Пазар • Статии • Downloads • Чат • Връзки • Търсене • Помощ
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

ДАНЪК СГРАДИ [Свали темата]
Автор Съобщение

Отговорете с цитат Свали мнението
Мнение ДАНЪК СГРАДИ 

Днес   си  платих   данъка    за  апартамента  и  за  моя  изненада   маика  ми  която  е  починала 2009    имаше  да  плаща  данък  за  2010   и  2011  за  същия  този  апартамент   кои  не  вярва    да  провери  приходна квитанция  с.ББ11№5453 14-03-2011  искам да  попитам   какво трябва  да  сторя    че   тези  ***  от  даначното   да  не  начисляват     налог  на  починалата  ми  маика  надявам  се  че   ще  има  някои  кои   да  е    в  час   да  ме  посаветва точно  за  начина

RF2

Офлайн Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мнение Re: ДАНЪК СГРАДИ 

В срок от 6 месеца от смъртта на собственика или ползвателя,наследниците трябва да обявят настъпването на този факт в данъчното и да представят удостоверение за наследници,за да може идиотите от данъчното да не налаг данъци на починало лице.Все пак не могат да предвиждат,че някой собственик е починал. Това става с подаване на декларация по образец за настъпила промяна и удостоверението за наследници. Ако не е направено в срока,ще ви глобят.

zoro написа: [Виж Мнението]
В срок от 6 месеца от смъртта на собственика или ползвателя,наследниците трябва да обявят настъпването на този факт в данъчното и да представят удостоверение за наследници,за да може идиотите от данъчното да не налаг данъци на починало лице.Все пак не могат да предвиждат,че някой собственик е починал. Това става с подаване на декларация по образец за настъпила промяна и удостоверението за наследници. Ако не е направено в срока,ще ви глобят.
    Благодаря    за  одговора       тъи  като  съм  закъснял   с  година   две  да  докладвам  на  данъчните  за  смърта  на  маика ми   съм   глобен   100%  но  се  чудя  как  на  момента  и  спряха   пенсията  само    с  написването   на  смътния   акт    а   данаците    въпреки    че  от   96 г   аз  съм  собственик  на  апартамента  маика  ми  си  бе  запазила  правото  да  ползва   апартамента   до  смърта  си    и  в   тази  скапана  държава    администрацията кога  наи  после  ще   вземе  да  работи   за   хората  а  не  за  богоизбраните

reostat написа: [Виж Мнението]
    Благодаря    за  одговора       тъи  като  съм  закъснял   с  година   две  да  докладвам  на  данъчните  за  смърта  на  маика ми   съм   глобен   100%  но  се  чудя  как  на  момента  и  спряха   пенсията  само    с  написването   на  смътния   акт    а   данаците    въпреки    че  от   96 г   аз  съм  собственик  на  апартамента  маика  ми  си  бе  запазила  правото  да  ползва   апартамента   до  смърта  си    и  в   тази  скапана  държава    администрацията кога  наи  после  ще   вземе  да  работи   за   хората  а  не  за  богоизбраните

Никога - в момента в който почне да работи за хората, ще спре да печели пари...

Тъй като ползвателят плаща данъците на имота,а правото на ползване се прекратява с настъпването на смъртта,този факт също следва да се обяви по описания ред,тъй като товае промяна в обстоятелствата и данъка вече се дължи от собственика. Иначе аз също мисля,че администрацията никога няма да заработи в полза на гражданите.Например никой в данъчното не казва,че данъка се погасява по давност като минат 5 години,т.е не могат да събират данъци за период по-дълъг от 5 години.Ама трябва сам да гипиташ и да подаваш молба до кмета.Те не казват и ако ги питаш,може да ти кажат,че не е вярно.И хората си плащат без основание понякога.

Тъй като ползвателят плаща данъците на имота,а правото на ползване се прекратява с настъпването на смъртта,този факт също следва да се обяви по описания ред,тъй като товае промяна в обстоятелствата и данъка вече се дължи от собственика. Иначе аз също мисля,че администрацията никога няма да заработи в полза на гражданите.Например никой в данъчното не казва,че данъка се погасява по давност като минат 5 години,т.е не могат да събират данъци за период по-дълъг от 5 години.Ама трябва сам да гипиташ и да подаваш молба до кмета.Те не казват и ако ги питаш,може да ти кажат,че не е вярно.И хората си плащат без основание понякога.
:D  :D  :D    И   за   този  одговор    благодаря  но  съм  сигорен  че   аз   като  сбственик   на  апартамента    трябва  да  им  ивадя   удостоверение  за  наследници   на  маика  ми    а  после  да  ми  кажат     че   можело  и       с  нотариалния   акт   :D  :D  :D  :D нали   съм   аз   собственика :D  :D  :D   така   стана   и   в   съда  понеже  бях   скрил   нотариалния  акт   дори  и  от  себе  си  се  наложи   да  извадя   копие  _ поискаха  ми   удостоверение  за  наследници  на  маика ми  и  след  като  прочетоха  това  де  пише  в  нотариалния  акт ми  заявиха    удостоверението  не  е   нужно    :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D там   пишело  че :D  :D  :D  :D  :D   АЗ   СЪМ   СОБСТВЕНИК   и    още   се  питам   как   общинска админестрация   начаса спря   пенсията   на  маика ми  а  не  и   спря    данаците _нали  тези  от   даначното не събират  пари   за  Турция  или  за  някоя  страна  от   Африка  а   за  Димитровград  или   не  Съд   даначно  общинска  админестрация  автономни даржави  ли  са  в  БГ

Пенсията е спряна от РУСО,а не от общинска администрация. Мисля,че ще Ви поискат удостоверение за наследници или смъртен акт,защото трябва да отразят факта на смъртта,а това го няма в нотариалния акт.Там пише,че майка Ви има запазено пожизнено право на ползване и това е отразено в данъчното съобразно нотариалния акт.Настъпването на смъртта обаче се установява с акт за смърт или удостоверение за наследници и за да се отрази ,че ползването е прекратено ще Ви го поискат.

Пенсията е спряна от РУСО,а не от общинска администрация. Мисля,че ще Ви поискат удостоверение за наследници или смъртен акт,защото трябва да отразят факта на смъртта,а това го няма в нотариалния акт.Там пише,че майка Ви има запазено пожизнено право на ползване и това е отразено в данъчното съобразно нотариалния акт.Настъпването на смъртта обаче се установява с акт за смърт или удостоверение за наследници и за да се отрази ,че ползването е прекратено ще Ви го поискат.
    Благодаря   за  урока    мисля  че  и  на други  хора  не  само  на  мен   тази  имформация   ще   е  нужна       с  уважение  РЕОСТАТ

Покажи мнения от преди:
Създайте нова тема  Напишете отговор   Страница 1 от 1

Потребители разглеждащи тази тема: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 0 Гости
Регистрирани потребители: Нула

Permissions List
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не Можете да прикачвате файлове
не Можете да сваляте прикачени файлове
Не Можете да пускате събития в календара

2006-2012 dimitrovgrad4U.com  •  Powered by Icy Phoenix based on phpBB  •  Protection by cback  •  Design: phpBBStyles.com  •  Logo: 2miniml
Връзка с нас  |  Подкрепете ни  |  За нас  |  Възможности за Реклама  |  Site Art  |  Условия за Ползване  |   RSS  |  Олекотена версия